תמונת הניצחון (צילום: מועדון הפועל רעננה נשים)

אמילי ברנס מקבלת את הכדור ברחבת ה-16 של הקבוצה היריבה, היא לוקחת אותו ברגל ימין החוצה, המגינה של צור שלום עוקבת אחריה, רק שאז אמילי גורפת אותו בחזרה עם ימין, בינתיים נוספו עוד שתי מגינות, אבל אמילי בשלה מהתלת בהן עם טריק נוסף, חותכת לתוך הרחבה ומשגרת כדור מסובב החוצה הישר לחיבורי צור שלום, א-לה רונאלדיניו מול אנגליה במונדיאל 2002.

השער הזה, שמהווה את גולת הכותרת של עונה נפלאה, ונצפה כבר באינטרנט ביותר מ-11 אלף פעמים, מסמל במובן מסוים את ההתקדמות האדירה שעשו בהפועל רעננה. הפרויקט שהחל ביוזמתה של דורותי גור, שבסך הכל חיפשה מסגרת מקצועית לשתי הבנות שלה, ובסופו של דבר יצרה אימפריה, הגיע השבוע לשיאו עם עלייה היסטורית ובלתי צפויה לליגת העל. ולא שלא היו מתחרות. מחד, הפועל כפר סבא עם הכסף של סתיו שחם, מאידך הפועל באר שבע אף היא עם תמיכה גבוהה, ובכל זאת הייתה זו הקבוצה הצנועה של דורותי גור, שסיימה עונה נטולת יומרות באליפות.

כן, יש כדורגל נשים ברעננה. ולמי שעדיין לא הבין, כדאי להתחיל לשנן את השמות - אושרת וקורל קרקר, עדן יערי, ג'יל סברין, אסיף אוחיון, סטפני מרשטיין ועוד רבות טובות אחרות. לא בכדי תפסנו את ירון ברומר, מאמן הקבוצה, כדי לספר לנו איך הכל התחיל ולמה עוד כדאי לנו לצפות.

ירון ברומר והשחקניות (צילום: מועדון הפועל רעננה נשים)

היי ירון, למי שעדיין לא מכיר, מהו הסיפור של הקבוצה שלכם?

"זו קבוצה מדהימה. שתי בנות ששיחקו ברמות הגבוהות, אמילי ברנס ואושרת קרקר, בשילוב עם שחקניות שלא השתלבו במקומות אחרים, ושחקניות מאוד מוכשרות שהחלו לשחק רק השנה. יש לנו בסגל בין 6 ל-8 הנערות מהמוכשרות בגילן בארץ. תראה, הכי חשוב זה הניהול. ההצלחה הזו היא לא מנת יחיד, זו עבודת צוות במלוא מובן המילה. יש לי עוזרת מאמנת שהיא שחקנית נבחרת לשעבר, דנה כרם, שהיא לא רק עילוי בתחום אלא גם מבינה אותו והיא משלימה אותי. ומעליי יש את דורותי גור, אישה אמריקאית מדהימה שיזמה ומנהלת את הפרויקט הזה. ויש לנו את צחי קלמפנר, המאמן המקצועי של כל הנשים, יד ימינה של דורותי, אדם מדהים שהוא מומחה בתחום הכושר."

דנה כרם וירון ברומר (צילום: מועדון הפועל רעננה נשים)

מה הולך להיות שנה הבאה?

"קודם כל, התקציב חייב להיות הרבה יותר גבוה. בליגת העל הרמה היא גבוהה בהרבה, יש זרות ושחקניות שמקבלות כסף, בניגוד למה שיש אצלנו עכשיו. נצטרך תקציב גבוה. מקווה שנקבל תקציב מהעירייה כשמסביב יש גם את מרכז אתנה, מרכז הפועל, וספונסרים. יש לציין, הקבוצה הזו היא מענה טוב לילדות ולנו יש את מחלקת הנוער בין 3 הטובות בארץ."

איך הגעת לקבוצה?

"גדלתי ברעננה. אני מאמן כבר 18 שנה, מתוכן 14 בהוד השרון. בהוד השרון הייתי חלק מפרויקט של גיא צוקרמן בו פיתחנו את קבוצות הנוער מ-50 ילדים ל-1,300. ברגע שהוא עזב, עזבתי איתו. עמי וזאנה, המנהל המקצועי של הפועל רעננה שגם גדל איתי, הציע לי לבוא לרעננה. אני מאוד אוהב את ההתנהלות במועדון, מאוד משפחתית ובמקביל מאוד מקצוענית, עבודה קשה עם דגש על חינוך. בהתחלה עבדתי עם ילדים וכשהציעו לי לעבוד עם נשים, הייתי פתוח לרעיון וזה התחבר לי טוב. היום אני לא רואה את עצמי עוזב את זה אף פעם."

המאמן ירון ברומר (צילום: אריאל ימיני)

בנימה אישית, כדורגל אצלכם זה במשפחה, גם האחים שלך גדי ואלון היו כוכבים ברמה הכי גבוהה שיש בארץ, מתי נראה שחקן רענני באותה הרמה?

"אני מקווה שנראה בקרוב. אני מאמין שכן, אבל אי אפשר לדעת. הם היו חריגים בנוף, לא רק בתור שחקנים, אלא גם בתור בני אדם. זה מאוד משמעותי. דווקא ברעננה מנסים לחנך לדרך הזו, של הצניעות, של השקט, של בני אדם טובים."